Imagine de la vernisajul expoziţiei de grup a membrilor Asociaţiei Artiştilor din Pécs-Baranya (Ungaria). Expun artişti plastici şi decoratori din municipiul Pécs, care în anul 2010 va fi capitala culturală a Europei, şi respectiv din judeţul Baranya.

Expoziţie de grup
"Artiştii din Pécs"

Árvai Ágnes, Bicsár Vendel, Bükösdi Kálmán, Csille Márti, Deák Zsuzsa, Erdős János, Ernszt András, Farkas Adrienn, Fejős Miklós, Gazder Antal, H. Barakonyi Klára, Herczeg László, J. Móker Zsuzsa, Jarmeczky István, Jegenyés János, Kapoli Ilona, Keményffy Gábor, Kertészfi Ágnes, Kozák János, Krawczun Halina, Mátis Rita, Mosonyi Tamás, N. Pintér Mária, Németh Pál, Nyilas Márta, Dr. Pandur József, Ritecz Szilvia, Somody Péter, Szilágyi Szilárd, Tari Eszter, T. Surányi Anna, Vanyúr István.

Galeria "Helios" din Timişoara,
Vernisaj: joi 07 august 2008, ora 1800.
Prezintă Árpád Gamus, directorul Galeriei Municipale din Pécs.
Curator expoziţie: pictorul Bükösdi Kálmán, preşedintele Asociaţiei Artiştilor din Pécs-Baranya.
Expoziţia va rămâne deschisă până în data de 20 august 2008.

În imagine (de la stânga la dreapta):

1. Jarmeczky István - pictor (Ungaria).
  2. Fejős Miklós - artist fotograf (Ungaria).
  3. Bükösdi Kálmán - pictor (Ungaria).
  4. Mosonyi Tamás - sculptor (Ungaria).
  5. Ioan Szekernyés - istoric şi critic de artă, preşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
  6. Gamus Árpád - directorul Galeriei Municipale din Pécs.