Imagine de la vernisajul expoziţiei tematice "Flori de mai".

Expoziţia tematică
"Flori de mai"

Expun artiştii plastici: Victor Acatrinei, Maria Bana Jichiţa, Rodica Banciu Regep, Vasile Dancu, Cristina Dumitrescu, Petru Galiş, Marian Victor Gingiu, Emil Florin Grama, Păscuţa Iovan, Georgeta Medinski, Adriana Oancea, Daniela Oraviţanu, Adriana Păiuşan, Dumitru Popescu, Ciprian Radovan, Felicia Selejan, Lucia Kolla Stoica, Rodica Strugaru, Claudiu Adrian Toma, Pavel Torony şi Mihai Vornicu.

Prezintă Ioan Szekernyés, istoric şi critic de artă, preşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara şi Ioan Iovan - critic de artă, prof.univ.dr. la Universitatea de Vest Timişoara, Facultatea de Artă, vicepreşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara,

Primăria Municipiului Timişoara, etaj 1
Vernisaj: Joi, 23 mai 2013, ora 1300.
Bd. C.D. Loga, nr. 1
Expoziţia va rămâne deschisă până în data de 23 iunie 2013.

În imagine în prim plan (d.s.l.dr.):

• Ioan Szekernyés - istoric şi critic de artă, preşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
  • Nicolae Robu - prof.univ.dr.ing,, primarul municipiului Timişoara.
  • Ioan Iovan - critic de artă, prof.univ.dr. la Universitatea de Vest Timişoara, Facultatea de Artă, vicepreşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
  • Emil Grama - cunoscut pictor şi grafician, membru al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
Afiş expoziţie