Imagine de la vernisajul expoziţiei.

Expoziţia colectivă de peisaj urban
"Timişoara de ieri şi de azi"

Expun artiştii plastici: Maria Acatrinei, Victor Acatrinei, Maria Bana Jichiţa, Rodica Banciu Regep, Virginia Baz Baroiu, Rodica Strugaru, etc.

Curator expoziţe: Lucia Preda, grafician. Prezintă Ioan Szekernyés, istoric şi critic de artă, preşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara şi Ioan Iovan - critic de artă, prof.univ.dr. la Universitatea de Vest Timişoara, Facultatea de Artă, vicepreşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara,

Primăria Municipiului Timişoara, etaj 1
Vernisaj: Joi, 31 iulie 2014, ora 1130.
Bd. C.D. Loga, nr. 1
Expoziţia va rămâne deschisă până în data de 1 septembrie 2014.

În imagine (d.s.l.dr.):

• Lucia Preda - curator expoziţe, grafician.
  • Ioan Szekernyés - istoric şi critic de artă, preşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
  • Nicolae Robu - prof.univ.dr.ing,, primarul municipiului Timişoara.
  • Ioan Iovan - critic de artă, prof.univ.dr. la Universitatea de Vest Timişoara, Facultatea de Artă, vicepreşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
Afiş expoziţie (faţă)
Afiş expoziţie (dos)