Imagine de la vernisaj

Foto: Virgiliu Streian
Imagine de la vernisaj.

Artişti plastici din oraşul Esztergom (Ungaria)
Expoziţia de grup
"GRAN-ART"

Galeria "Helios" din Timişoara,
Joi, 28 martie 2019, ora 1800.

Prezintă: László Bánhídy, viceprimarul oraşului Esztergom, preşedintele Breslei Artiştilor din Esztergom. Curatorul expoziţiei: de către curatorul manifestării Ioan Szekernyés - istoric şi critic de artă, membru al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
.

Expoziţia va rămâne deschisă până în data de 10 aprilie 2019.

În imagine (d.l.st.l.dr.):

• Gabriel Kelemen - sculptor, lect.univ.dr., vicepreşedinte al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
  • Ioan Szekernyés - curator expoziţie, istoric şi critic de artă, membru al Uniunii Artiştilor Plastici din România - Filiala Timişoara.
  • László Bánhídy - viceprimarul oraşului Esztergom, preşedintele Breslei Artiştilor din Esztergom (Ungaria).
  • Árpád Pálmai - cântăreţ bisericesc, profesor de muzică sacră al Institului Teologic Romano-Catolic din Esztergom.

Afiş eveniment
Despre expoziţie